שוקלים להזמין מפריח יונים באופקים לחתונה שלכם? כאן נסביר את כל מה שיש לדעת על הפרחת יונים!

 

 

{}

קצת על היונים

היונה היא עוף מאוד מיוחד ובעל משמעות. הרי כולנו מכירים את הביטוי "כמו זוג יונים" ואת הסמליות של היונה כיונת שלום עם ענף של עץ זית בפיה. בנוסף, היונה גם ידועה כעוף בעל נאמנות גדולה למקום והכוונה היא לכך, שברגע שיונה בונה קן במקום כלשהו, היא לא תעזוב אותו בקלות ולעתים, זה אף הופך למטרד לא קטן. דבר מעניין נוסף לגבי יונים הוא, שבעוד שבעולם יש מעל 300 זנים של יונים, בארץ ניתן למצוא רק שבעה והן נמצאות בכל העולם פרט למדבר סהרה ואנטרקטיקה.

הפרחת יונים בהיסטוריה

הפרחת יונים באופקים

כבר משחר ההיסטוריה נהגו בני האדם להפריח יונים כשמה שהוביל לכך הוא הנאמנות שלהן לקן שלהן. תכונה זו אפשרה למפריחי היונים לשחרר את היונים שלהם ולדעת, שהן ימהרו לשוב אל הקן שלהן. השימוש העיקרי בהפרחת היונים לאורך ההיסטוריה היה לצורך העברת מסרים בין אנשים שונים במקומות שונים על ידי הצמדה של פתקים אל רגלי היונה. כך היא גם הפכה ליונת הדואר המוכרת לכולנו.

השימוש בהפרחת יונים באופקים כיום

אמנם כיום יש לנו מערכת דואר מסודרת, שמייתרת לחלוטין את הצורך ביוני דואר, אבל אמנות הפרחת היונים באופקיםהיא עדיין לגמרי רלוונטית! פשוט, לצרכים אחרים. השימוש העיקרי כיום בהפרחת יונים הוא לשם ריגוש הקהל ותוספת יוקרה באירועים גדולים וחשובים כדוגמת חתונות, אירועי בר או בת מצווה, אירועים עסקיים גדולים וכך הלאה. זאת, משום שמעוף היונים היה מאז ומעולם מראה מרגש ומעורר השראה וכך הוא משפיע עלינו, בני האדם, גם כיום.

הפרחת יונים בטקסים ואירועים

כאמור, כיום נהוג להפריח יונים באופקים באירועים גדולים והכוונה היא בעיקר לאירועים כמו השקות גדולות, טקסים חשובים, אירועים יוקרתיים מכל הסוגים וכך הלאה. הסיבה העיקרית לשימוש הנפוץ בהפרחת יונים במסגרת אירועים מסוגים אלו היא, שמדובר על מראה מרהיב, ששובה ומרשים את קהל הצופים. כמובן, גם לעובדה שמדובר על אטרקציה שמשתמשת בבעלי חיים, אבל ידידותית אליהם – יש קשר ישיר לכך!

הפרחת יונים בחתונות

להפרחת יונים בחתונות באופקים יש משמעות מיוחדת ושונה מזו של הפרחת יונים באירועים אחרים. הרי לא סתם זכתה היונה להיכלל בביטוי "כמו זוג יונים"! הסיבה לכך היא, שמדובר על בעל חיים מונוגמי, שנשאר נאמן לאורך כל חייו לבן זוג אחד ויחיד והדבר היחיד שיכול להפריד בין זוג יונים הוא כאשר אחד מהם הולך לעולמו. הקשר הזה, בין זוגות יונים, מהווה לנו – בני האדם המונוגמיים, מודל לחיקוי והיות שבחתונתנו אנו מצהירים על מיסוד הזוגיות שלנו למשך כל חיינו, הפרחת יונים עם תום טקס החופה הופכת לסמלית יותר מתמיד.

{}