חתונה בטבע מחירים ועלויות

חתונה בטבע מחירים ועלויותחתונה בטבע מחירים

כולם רוצים לערוך את החתונות העתידיות שלהם בטבע. ומדוע לא? הרי חתונות בטבע הן קסומות יותר, מרשימות יותר וזכירות יותר מכל חתונה באולם שמחות או בגן אירועים גנרי. אך מה שלא כולם יודעים זה שקיום חתונה בטבע מחירים ועלויות קצת שונים מאשר חתונה רגילה באולם. מומחי 'ארץ קדם -פורטל חתונות ואירועים בטבע', מביאים בפניכם את הדברים שעליכם לשים לב בהקשר של חתונה בטבע, מחירים עלויות וגם טיפים איך ניתן לחסוך, בלי לפגוע באיכות האירוע.

קצת יותר אבל משתלם

עבור חתונה בטבע מחירים גבוהים יותר נדרשים ויש לכך 2 סיבות ברורות. חתונה בטבע, דורשת את הקמת האירוע כמעט מאפס. אין לך את הבסיס והתשתיות המובנות של אולם אירועים ולחכן עלויות ההקמה והלוגיסטיקה גבוהות יותר. מנגד, בחתונה בטבע, אין לך גם את ההגבלות שמגיעות עם השירותים והתשתיות המובנות של אולם אירועים וזה בעצם כל הייחוד של החתונה.

הסיבה השנייה היא  חוק כלכלי פשוט: תמיד מהדורה מיוחדת תעלה יותר ממוצר המיועד להמונים ולכולם. והחתונה שלכם היא לא רק מהדורה מיוחדת אלא יותר מכך-  אירוע ייחודי וחד פעמי. כל העיצוב, ההפקה, הקמת והכשרת השטח- נועדו רק עבורכם ועונים על החלומות שרק אתם רקמתם. לכן, המחיר באופן טבעי יהיה גבוה יותר. עליכם להבין זאת עוד מראש, כדי שלא תתחילו בתהליך והדבר ייפול לכם בהפתעה וישבש את כל ההכנות.

הכל זה עניין של לוקיישן

כמו בעולם המגורים, ללוקיישן יש משמעות. אין הכוונה דווקא לממד הגאוגרפי. ניתן למצוא מקומות קסומים ומדהימים גם בצפון הרחוק או בדרום המדברי ויש האומרים שאלו דווקא המקומות המיוחדים ובעלי הרושם הרב ביותר. אנו מדברים בעיקר על השאלה כמה כסף תצטרכו, אם בכלל לשלם על המיקום. יתכן ותבחרו לעשות זאת במבצר עתיק תחת אחריות רשות העתיקות או בשדה, מטע או פרדס של חקלאי אקראי או סתם כך על חוף הים. 

לכל לוקיישן תמחור משלו והוצאות הכרוכות בו ורק בו. לדוגמא: יתכן שעל חוף הים לא תזדקקו לרכישת אביזרים שיעשו בריזה, בתוך יער או חורשה לא תזדקקו להצללה ובתוך מערה ציורית תצטרכו להשקיע יותר בגישה ותאורה. יחד עם זאת, שוב, אל תמנעו בגלל המחיר מבחירת המקום האהוב עליכם. המקום הוא לב האירוע ועליו לא מתפשרים.

תשתית וסידור השטח

לצד המיקום עצמו יש גם עלויות של הכשרת השטח וסביבתו. לא תמיד עלויות אלו נדרשות אך ככל שהמקום יהיה יותר ייחודי ובתולי, תצטרכו להשקיע יותר. בין השאר נדרש להקמת תשתית של חשמל ומים, תשתית הגיינית ושירותים, חישוף אזורים סבוכים או יישור השטח, מיקום דרכי גישה וחניות ועוד ועוד.

עיצוב

חתונה בטבע מחירים גם תושפע מעניין העיצוב.  לעיצוב שטח החתונה והאלמנטים העיצוביים שימוקמו בשטח חשיבות רבה, שכן לצד התפאורה הפסטורלית של הטבע, לעיצוב המשלים יש אמירה משלו והיא יוצרת חוויה נוספת מרשימה. מעצבים מנוסים, כמו אלו שתמצאו ברשימת נותני השירות בפורטל, יודעים לדייק את מה שנדרש ולתמחר על פי תקציב שתתנו מראש.

ספקים

חתונה בטבע מחירים וחישובם, צריכה לכלול גם את הספקים כמו הקייטרינג, ההגברה והמוזיקה, צלם, תאורה, ברמנים ועוד. באופן טבעי, גם ספקים אלו ידרשו סכומים גבוהים יותר עבור שינוע ואספקה במקומות רחוקים ופחות נגישים. מומלץ לבצע סקר מחירים וכן להיכנס למשא ומתן. יתכן והתחרות הברוכה בין הספקים- תפעל לטובתכם. בין הספקים לחתונה גם חשוב מאוד למצוא הסעות לחתונה שיביאו אתכם למקום האירוע בבטחה.

תאריך החתונה 

תאריך חתונה ידוע ומוכר כמשפיע על המחיר. חתונה בתאריכים מבוקשים כמו גם בימי חמישי עולה יותר בכל מקום. גם  בנוגע לקיום חתונה בטבע מחירים המושפעים מכך. חשוב לזכור, שחתונה בטבע מומלץ לעשות בין החודשים אפריל לנובמבר וגם לכך יש משמעות. בנוסף, יתכן ותדרשו לתוספות כמו מזגנים לצינון או דווקא שמיכות לחלק לאורחים וכן הצללות מהשמש, חיפויים מהרוח ועוד ועוד.

לא לקפוץ על ההצעה הראשונה

חתונה בטבע מחירים שנשווה, יגלו פערים בין נותן שירות כזה או אחר. כל זה מלמד אותנו לפעול בסבלנות ולצרוך חכם. אתם אומנם רוצים חתונה מדהימה עם אוכל מדהים ועיצוב משגע. וזה יעלה לכם מחיר נוסף אבל צרכנות נבונה, תהפוך את הפערים לקלים יותר.

ובנוסף, תמיד טוב לעצור לרגע ולחשוב שוב. חס ושלום לא לוותר על החלומות שלכם אבל אולי לעדכן אותם במעט בלבד. אולי להוריד מעט כמות של אורחים. אולי לוותר על אלמנט קטן ופחות משמעותי. תזכרו, שעצם החתונה בטבע- יעשו את העבודה בצורה מושלמת, אולי גם בלי אלמנטים כאלו ואחרים.