הפקת חתונה בשטח – דברים שחשוב ללמוד

הפקת חתונה בשטחהפקת חתונה בשטח – דברים שחשוב ללמוד

אם אתם כאלו שהחלום שלהם זה להתחתן באולם שמחות או בגן אירועים, כדאי שתדלגו לכתבה הבאה. מנגד, אלו הבוחרים לחשוב מחוץ לקופסא, להיות יצירתיים, לחלום בגדול וגם לרצות לממש את זה- מוזמנים להמשיך לקרוא. 

הפקת חתונה בשטח, הפכה בשנים האחרונות לטרנד החם של תחום האירועים בישראל. חתונה מיוחדת וייחודית, כזו שאינה עוד מאותו דבר ובעיקר נחרתת עמוק בלבבות של הזוג, המשפחה והאורחים. ואף על פי שכולנו רוצים להיות ייחודיים ולהתחתן בצורה "אחרת", חשוב לדעת שהפקת חתונה בשטח אינה מתאימה לכולם וכי יש ללמוד כמה וכמה דברים, טרם תגבשו את החלטתכם הסופית ולקבל על עצמכם כמה תובנות, בדרך לחתונה המושלמת שלכם.

מה זה בעצם הפקת חתונה בשטח?

חתונה בשטח היא חתונה שאינה דומה לשום חתונה אחרת, מעשרות החתונות שכבר ביליתם בהם.  החתונה שלכם היא רק שלכם ולא כמו של אף אחד אחר. הזוגות שבוחרים ללכת על חתונה בשטח, ואם אתם קוראים את השורות האלו, יכול מאוד להיות שאתם ביניהם, הם מיוחדים. גם המיקום של החתונה שלהם.  והסיבה לכך, היא העובדה הפשוטה, שחתונה בשטח נערכת במתכוון במקום, שהתכלית הרגילה שלו, אינה מוכוונת לביצוע חתונות. 

זה לא אולם

מאחורי משפט זה יש הבנה פשוטה: כאשר אתם באים לערוך חתונה באולם אירועים, המסגרת או הפלטפורמה בה ועליה תתקיים החתונה- כבר קיימים. אולי ירשו לכם לשנות מעט את עיצובי השולחן, לבחור את הדי.'גיי, לשנות מעט מהתפריט אבל הבסיס, המהות קיימים ומוכתבים לכם. לא תוכלו לשנות את צורת האולם, את הריהוט, התאורה, המטבח ומאפייניו הקולינריים, ההגברה, המיקום וכד'. הכל מובנה ולפיכך, דומה ורגיל וסתמי. 

לעומת זאת חתונה בשטח, נערכת במקום שאינו מיועד לחתונות. ומשכך, אין שם שום מסגרת, מחויבות לצורה, סגנון או אלמנטים פיזיים של אולם אירועים מקובע. אתם יכולים לבנות את חתונת החלומות שלכם מאפס ולממש בה את כל החלומות והפנטזיות שלכם. תחשבו רגע על מעבר לבית חדש. אתם יכולים ללכת לקנות דירת מפתח מקבלן. זה כמו חתונה באולם. המבנה, העיצוב, חלוקת החדרים- הכל נקבע לכם על ידי הקבלן או בעל האולם. אבל כאשר אתם רוכשים מגרש לבניה, אתם יכולים לשרטט ולעצב מה שבא לכם על פי רצונכם הבלעדי.

מיקום

כאשר מדברים על הפקת חתונה בשטח, ישר קופץ לאנשים חתונה במדבר או בתוך יער. אלו כמובן מקומות קסומים, שרבים בוחרים בהם, כדי להפוך את החתונה שלהם למשהו מיוחד. אבל זכרו: חתונה בשטח היא חתונה בכל מקום שאינו מיועד מראש לעריכת חתונות. כך שאתם יכולים לבחור במקומות טבעיים כמו חורשות, שדות ירוקים, בתוך מערה ציורית או בצילו של מצוק אבל גם במקומות אחרים כמו מוזיאונים, מבנים עתיקים ואתרי מורשת, חללים תעשייתיים או חקלאיים וכל מה שיכול לייצר נופך שונה ואחר. זה כל היופי בכל הפקת חתונה בשטח- אין סוף לחלומות שלכם.

אבל יש לזה מחיר

והמחיר הזה, היא עלות כספית מעט יותר גבוהה מאשר חתונה באולם אירועים רגיל. תחשבו על כל דבר בעולם, למשל באופנה, תמיד פריט ייחודי, יעלה יותר מאשר פריטים שיוצרו בכ- 500 יחידות. ככה גם החתונה הייחודית שלכם. היא אירוע קונספט, כזה שנתפר במיוחד בשבילכם. יתרה מזו, חשוב לזכור, שהפקת חתונה בשטח דורשת בנית הכל מאפס. גם דברים בסיסיים שיש באולם כמו תשתיות חשמל ומים, תאורה והגברה, צריך להקים מהתחלה. 

אין זה אומר שבהתנהלות נכונה היא אפשר לחסוך. שיטוט חכם בפורטלים המאגדים ספקים בתחום הפקת חתונות בשטח, יכולים להניב לכם בעלי מקצוע מעולים, שיתלהבו מהרעיונות שלכם ויזרמו אתכם. לפעמים, תדרשו גם לוותר על חלק מהחלומות כדי לממש חלומות טובים אחרים וזה בסדר גמור. גם כך, החתונה שלכם תהיה בלתי נשכחת.

לא להיות חכמים לבד

הנטייה שלנו היא לחשוב שאנחנו לבדנו נוכל להפיק חתונה בשטח. למען האמת, אנחנו בטוחים שאתם מוכשרים אבל הדבר לא באמת מתאפשר. ראשית הזמן שלכם, עם כל המטלות וההתארגנויות של לפני החתונה, לא יאפשר לכם התמקדות גם במשימה מורכבת שכזו. מן הצד השני, נדרשת פה יד וידע של מפיק חתונות המתמחה בתהליך הפקת חתונה בשטח. יהיו פעמים שרק הסתכלות שלו, יכולה להעמיד דברים על דיוקם והבנה מלאה של מה נדרש ונצרך. 

ב'ארץ קדם -פורטל חתונות ואירועים בטבע' תוכלו למצוא מדריכים, טיפים ונותני שירות מחום ההפקה, שיסיעו לכם להגשים את חלומכם, בצורה הטובה ביותר.