הפקת חתונה בטבע מחירים וכיצד הם נקבעים

הפקת חתונה בטבעהפקת חתונה בטבע

חתונה בטבע היא משאת נפשם של יותר ויותר ישראלים הבוחרים באופציה הייחודית והמרשימה של לכרות את ברית הנישואים במקום יוצא דופן בטבע. הירוק והשלווה, הלוקיישנים המיוחדים, הציוריות של המקומות והאפשרות לבנות את החתונה שלך בלי הגבולות החומריים של גן אירועים או אולם שמחות קורצת כל כך ושווה להרבה אנשים כל סכום.

ובאמת, כאשר אנו מדברים על הפקת חתונה בטבע מחירים גבוהים יותר יגבו ועליכם לדעת זאת מראש עוד בטרם תחליטו באופן סופי ללכת על הקונספט של חתונה בטבע. ומדוע עליכם לגעת כבר בהתחלה את נושא הפקת חתונה בטבע מחירים ועלויות? משום שהמחירים של חתונה בטבע הרבה יותר יקרים מאשר חתונה רגילה. זה כמובן לא אומר שעליכם לוותר על החלום שלכם להתחתן בטבע בהפקה מושקעת וייחודית רק לכם. זה כן אומר, שעליכם לקחת את השיקול הכלכלי בחשבון במהלך התכנון של החתונה וללמוד איך הוא מתיישב עם היכולות הפיננסיות שלכם.

למה לתהליך הפקת חתונה בטבע מחירים גבוהים יותר?

קודם כל, מעצם העובדה שאתם רוצים לעשות משהו ייחודי, שיהיה רק שלכם ויהיה מקושר רק אליכם – יש מחיר. חשבו על זה כעל מהדורה מוגבלת מאוד. תיק צד, שיוצר בידי אומן בכמות יחידנית ונושא את חתימתו של היוצר, תמיד יעלה יותר מתיק צד שיוצר בייצור המוני. כך גם בעולם החתונות. באולם או בגן אירועים מתחתנים כל כך הרבה אנשים וכולם מתחתנים אותו דבר ועושים שימוש הלוך וחזור על אותו הציוד וכד'. לכן המחיר יהיה תמיד זול. האולם אינו מתחדש ואינו נזקק להכנות מיוחדות. אבל כאשר אתם עורכים אירוע ייחודי בטבע, אתם בוחרים ויוצרים משהו מחדש. במהדורה מוגבלת.

וישנה עוד סיבה: לרוב, אולם חתונות או גן אירועים, כבר מכיל בתוכו את כל התשתית הנדרשת. אולי היא לא נוצצת או ייחודית, אבל היא שם. כאשר אתם עושים הפקת חתונה בטבע, אתם למעשה משלמים גם על התשתיות והמסגרות שיונחו כדי שהחתונה תהיה מוצלחת. אתם תצטרכו לשלם על הבאת שירותים, הקמת מטבח בשטח, הכשרת שבילי גישה וחניה, הקמת תשתית של חשמל –תאורה, מים וכד'. כל אלו, עולים כסף. זה יכול להיות מאכזב להוציא סכומים שלא תכננתם אבל במחשבה שנייה, הם בדיוק אלו המאפשרים לכם את החתונה החלומית שלכם. לכן לכל הפקת חתונה בטבע מחירים שלפעמים יהיה שווה לשלם.

המיקום שווה כסף

חלק מכל נושא הפקת חתונה בטבע מחירים שונים המתקבלים, נובע מבחירת המקום אליו אתם מייעדים להיות הפלטפורמה של החתונה שלכם. ניתן דוגמא: אם אתם רוצים לערוך חתונה ברפת ישנה (ונקייה) במושב פסטורלי, סביר ותמצאו בה תשתית חשמל כלשהי. אם תלכו על חתונה במטע אבוקדו – יתכן ותצטרכו להשקיע טיפה יותר עבור תשתית החשמל. אם תרצו לערוך חתונה בגן לאומי, סביר ותמצאו בו תשתיות חניה ושבילי גישה. אם תחליטו על חתונה בלב חורש נסתר, תצטרכו לסלול דרכי גישה, שיהוו הוצאה נוספת. גם כאן המלצתנו היא לא בהכרח להתפשר. יתכן ושווה להשקיע את הכסף בהכשרת הלוקיישן המועדף עליכם ולחסוך בעלויות אחרות פחות מהותיות, כמו גימיקים לאורחים וכד'.

חשוב לזכור, שגם לעיצוב החתונה משקל בעלויות. הפקות בטבע מצטיינות בעיצובים ייחודיים. אל תוותרו על זה. אבל נסו לנצל את משאבי הטבע והתפאורה המהממת שהוא מציב, כדי לחסוך מעט, תוך כדי הנאה מהעיצובים היפים והטבעיים.

לכל הפקת חתונה בטבע מחירים שלחלקינו יראו כבדים מידי. יתכן אבל אלו שהולכים עם החלום שלהם עד הסוף ומוכנים לשלם מעט יותר, כדי לממש חלום שכזה, צפויה חתונה בלתי נשכחת.