הפקת אירוע בטבע – לבחור נכון עם מי לעבוד

הפקת אירוע בטבעהפקת אירוע בטבע

הפקת אירוע בטבע היא הטרנד של השנים האחרונות בתחום האירועים. אין זה משנה עם מדובר בחתונה, באירועים משפחתיים, אירועי חברה או אירועים עסקיים, לאירוע בטבע יש נופך מיוחד, שאינו דומה לשום אירוע אחר בו נכחתם בעבר. אלא שכשם שאירוע בטבע יכול דבר בלתי נשכח ויוצא דופן או בקלות יכול להפוך גם לפיאסקו. 

בניגוד לאולמות וגני אירועים ממוסדים הפועלים על פלטפורמה קיימת, מבוססת שכבר רצה ועובדת זמן רב, אירוע בטבע הוא תמיד מתחיל כבתולי לחלוטין. צריך לבנות את האירוע מהתחלה ומכיוון שהוא ייחודי גם לתכנן אותו מהתחלה. בסוג אירוע שכזה, בייחוד בטבע, כמות המשתנים הבלתי ידועים וכמות האתגרים בשטח עולה באופן מעריכי. אם לא נתכונן ונפיק את האירוע בצורה מושלמת, הסיכון ילך ויגדל גם הוא. לשם כך הצעד הראשון בנוגע להפקת אירוע בטבע – הוא לבחור את המפיק המושלם.

איך נבחר מפיק מצטיין?

לא כל חברה יכולה לבצע הפקת אירוע בטבע ולא כל מפיק, גם כזה שמצטיין באירועים נוצצים, מסוגל להתמודד עם המורכבות של עבודה בשטח, בצורה הגולמית ביותר. באופן כללי, מפיקי אירועים בטבע לא מחפשים בפורטלים הרגילים הסוקרים את כל הספקים בעולם החונות אלא מתרכזים במידע ובחומרים המפורסמים בפורטלים ייעודיים להפקות בטבע. הנה כמה טיפים שלנו, לבחירת מפיק איכותי שירים לכם אירוע בלתי נשכח בטבע.

ניסיון

אין תחליף לניסיון בכל הקשור לנושא הפקת אירועים בטבע. מפיק שכבר התנסה באתגרים לא רק מוכן אליהם אלא גם יכול לצפות אירועים חריגים ובלת"מים שיתכן ויופיעו במהלך ההכנות או האירוע עצמו. החוכמה היא לא רק לצפות את הבעיות אלא גם לפתור אותם וגם בנושא זה יש לניסיון חשיבות רבה. איך תדעו עם המפיק בעל ניסיון? בקשו לראות עבודות עבר שלו. נסו לא להתרשם דווקא מהעיצובים, היות ושלכם יהיו ייחודיים לטעמכם אלא מהבנתו את השטח, מהפתרונות שהוא מציע לאתגרים המאפיינים שטח, לחשיבה יוצאת דופן וכו'.

המלצות

גם המלצות הם כלי חשוב במקרה זה. כפי שאמרנו, הפקת אירוע בטבע היא כבר דבר די נפוץ ויתכן ונכחתם באחד כזה או שחבריכם נהנו משירותים של מפיק. נסו להיעזר בהתרשמותם וחוויותיהם וכמובן, תמיד נכון ללמוד מטעויות (והברקות) של אחרים.

מיקומים

כעקרון כל מיקום פתוח לפניכם וזה מה שמייחד אירוע בטבע. זה יכול להיות שדה ירוק, מערה, שרידי מבצר עתיק, האנגר חקלאי, מטע או פרדס ואפילו על גדת נחל. כל מקום יפה ממשנהו ויכול להתאים. אך יש מפיקים רבים שיש להם מקומות פייבוריטים. כאלו שכבר הוכיחו את עצמם אך הם עדיין לא שחוקים. אם התחברתם למקום שהציע לכם מפיק, תוכלו להיות בטוחים שהוא ידע מניסיונו לארגן שם אירוע מוצלח מאוד.

הקשבה

הפקת אירוע בטבע היא חלק מהחלום שלכם. היא משהו שבדמיונכם אתם יודעים בדיוק איך הוא יראה, בכל פרט ופרט. נכון שהמציאות לפעמים מכתיבה לנו אחרת אבל עדיין, זה הויז'ן שלכם והחלום שלכם. מפיק אירועים שכופה את דעתו עליכם – לא בא בחשבון. הוא כמובן יכול להעניק הערות מניסיונו, לנסות להסביר מדוע אלמנט מסוים יהיה לא מועיל או לא בר ביצוע אבל הוא ממש לא צריך להחליט על מהות האירוע בניגוד לדעתכם. 

ככלל, הפקת אירוע בטבע היא דבר מורכב שדורש שיתוף פעולה ועשרות שעות של פינג פונג משותף ביניכם לבין המפיק. אם אין חיבור, אין רצון להקשיב ואין התגייסות מלאה לנסות ולהביא מהדמיון אל הפועל את מה שאתם רוצים- יתכן ונכון לכם לחפש מפיק אחר.