הפקות בטבע – דגשים לבחירות נכונות

הפקות בטבעהפקות בטבע – דגשים לבחירות נכונות

כולנו הינו בימי חיינו בכמה וכמה אירועים, מכל המינים והסוגים. לרובנו, האירוע נראה כמו מכלול אחד, המתנהל מעצמו בסנכרון מוחלט. כאילו מישהו שולט בו ביד רמה ונסתרת ומוביל אותו להצלחה. כמובן שמאחורי כל אירוע מוצלח עומדת הפקה מוצלחת, המנווטת הכל ביד רמה. כאשר מדובר על הפקות בטבע, יש משמעות רבה יותר לחברת הפקה, שתעשה את זה הכי נכון, הכי מקצועי והכי מושלם.

אירוע באולם מול הפקות בטבע

ישנם מאפיינים שונים ורבים בין אירוע באולם או במרכז כנסים לבין הפקות בטבע ואין זה משנה סוג האירוע. אין זה משנה איזה אירוע ערכתם, לכל אורך גלגל החיים: ברית, בר או בת מצווה, חתונה או חתונת הזהב, ואפילו אם האירוע היה חברי או עסקי כמו כנסים, ימי עיון וכד', הבסיס היה העובדה שהאולם סיפק לכם כמעט הכל. החל מהמרחב הפיזי, עבור בריהוט, המטבח הצמוד, התשתיות וכד'. אתם רק הייתם צריכים להחליט על ספקי החוץ, כמו מוזיקה, צלם, דברים נחמדים לאורחים וכו'. אך כאשר אתם עושים הפקות בטבע, הכל משתנה. לפתע: צריך לחשוב על הכל.

אין זה בהכרח דבר רע. נכון, אירוע בטבע אינו מומלץ למי שלא יודע לחלום. שלא יודע להיות יצירתי. שאינו מבקש להיות שונה ומיוחד. משום שאין אירוע בטבע שדומה למשנהו. הלוקיישנים והמקומות הנבחרים מנצלים את הנופים והאווירה הקסומה שמקנה הטבע, לכדי תפאורה מושלמת וייחודית רק לאירוע שלכם. אם אתם כאלו- שרוצים להיות מיוחדים, אז לכו על אירוע בטבע. ובמקרה זה, עליכם לדעת, שאתם או רצוי יותר, חברת הפקה מטעמכם, תדאג להכל. מא ועד ת'. מציאת הלוקיישן, הקמת המטבח, בחירת חברת הקייטרינג, המוזיקה, השירותים הניידים, התאורה, הגנרטורים. בקיצור- הכל. 

למרות רצונכם, לדאוג שהאירוע שלכם יהיה בלתי נשכח, זה לא באמת התפקיד שלכם ולא באמת רצוי שתתרוצצו לקראת וביום חגכם. אתם צריכים רק לדאוג לחברת הפקה או פורטל מידע, המכנסים לכם את הטובים והמקצועיים שבנותני השירות ומנהלים אותם עבורכם, כדי שהכל יעבוד כמו שעון. הנה כמה דברים שיש להתלבט עליהם אבל הם שווים את זה.

התפאורה

בתפאורה אנחנו מדברים על המיקום. צלע הר או ליד הנחל, בינות חורש עבות או בשדות ירוקים פתוחים, במערה עם אפקט מרשים או במדבר העוצמתי. ללוקיישן יש משמעות אדירה על כל החוויה ועל האווירה. לכל לוקיישן, אווירה ייחודית משלו ומכיוון שאנו שואפים לאירוע בטבע, לא נרצה להפר אותה אלא להביא את כל האירוע להלימה אחת מלאה.

העיצוב

זהו בדיוק חלקו של העיצוב בעת הפקות טבע. השתלבות במרחב הנבחר והוספת דברים קטנים, המעניקים עוד נופך. קחו לדוגמא, בעת חתונה בפתחה של מערה מרשימה, עד כמה יוסיפו נרות אווירה. או פינות ישיבה נמוכות עם כריות צבעוניות, במישור המדברי החדגוני. אלו רק דוגמאות אבל האופציות הן כל כך רבות ומגוונות. חברת הפקה או מעצב אירועים, שתמצאו בפורטל, יעשו קסמים אם האירוע שלכם.

תאורה והגברה

הן הגברה והן תאורה נחשבים לדבר בסיסי. אבל למען האמת, האפקט שלהם על האירוע היא עצומה ובאירוע בטבע אף הולך וגובר. בטבע אין תאורה חשמלית אלא רק תאורת הכוכבים, לכן יש לתאורה המבקשת להתכתב עם הטבע, השפעה אדירה על האווירה כולה. גם להגברה, יש חשיבות רבה, שכן בטבע הפתוח נרצה שהמוזיקה תגיע לכל אוזן ואוזן, בצורה מדויקת. צריך לזכור, שמערכות אלו העובדות על חשמל לא תמיד ימצאו כאלו בשטח ולכן ניתן יהיה להצטייד בגנרטורים.

הקולינריה

גם כאן, זו הזדמנות ליצור אוכל קצת אחר. בסופו של דבר, על זה כולם מדברים באירוע. ישנם חברות המתמחות באירועים בשטח, עליהם ניתן ללמוד בפורטל זה וכדאי לבחור אחת טובה, אשר תדע לפעול בתנאי השטח ועדיין ליצור את כמויות האוכל, ברמה הקולינרית הגבוהה  ועם ההקפדה הגבוהה ביותר, אסתטית והגיינית.

שירותים אחרים

אתם אולי לא חושבים על זה אבל חברות ההפקה כן. יש עוד עשרות דברים שחשוב לייצר ולהפיק בשטח. חנויות לרכבים שיגיעו. סימונים ושלוטים, שיכולים לעזור גם לעמי ותמי ביער, שירותים ומקורות מים לרחצת ידיים, אביזרים להנעמת מזג האוויר ועוד דברים רבים ומגוונים.

ארץ קדם -פורטל חתונות ואירועים בטבע, הוא ההתחלה שלכם בדרך לאירוע או הפקות בטבע מכל סוג שתרצו. כל מה שאתם צריכים וכאלו שאפילו לא ידעתם שאתם צריכים- נמצא כאן, בשבילכם ולמענכם.